Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
                    
Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Mieszkowicach
Egzaminy poprawkowa PDF Drukuj Email
Najpopularniejsze artykuły
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 czerwca 2013 12:15

 


 

 

Ogłoszenie


Informuję, że egzaminy poprawkowe odbędą się według następującego harmonogramu:

 

  • 26.08.2013 r. – matematyka, język polski, fizyka.
  • 27.08.2013 r. – język niemiecki

 


Dyrektor Gimnazjum Ryszard Lejman 

 

 
Plan lekcji 2018/2019 PDF Drukuj Email
Migawki
Wpisany przez Administrator   
piątek, 31 sierpnia 2018 14:27

 


 

 

 

Plan lekcji na II półrocze 2018/2019Jeżeli wystąpią problemy z projekcją planu proszę aktywować w przeglądarce wtyczkę Flash


 


 
Nasi stypendyści Rady Miejskiej w Mieszkowicach PDF Drukuj Email
Najnowsze
Wpisany przez Administrator   
sobota, 16 marca 2019 14:18

 

Nasi stypendyści

Rady Miejskiej w Mieszkowicach

 

 

14.03.2019 r. wręczono stypendia Rady Miejskiej w Mieszkowicach dla wyróżniających się uczniów szkół w Gminie Mieszkowice.

 

Stypendia są przyznawane zgodnie z regulaminem Programu Stypendialnego, określonego w stosownej uchwale Rady Miejskiej w Mieszkowicach.

 

Co pół roku otrzymują je uczniowie, którzy spełniają zawarte w nim kryteria, uzyskując bardzo dobre wyniki w nauce i konkursach wiedzy, sukcesy w przeglądach artystycznych oraz w zawodach sportowych na wysokim szczeblu.  Tym razem wyróżniono nimi następujących uczniów naszej szkoły:


Oddziały szkoły podstawowej:

1. Aleksandra Plucińska

2. Michalina Lewandowska

3. Kacper Mielnik

 

Oddziały gimnazjalne:

1. Roksana Porczyńska

2. Patryk Nowak

3. Maja Kołakowska

4. Wiktoria Sztadilów

 

Wszystkim wyróżnionym uczniom, ich nauczycielom i rodzicom - gratulujemy wyróżnienia i życzymy wielu kolejnych sukcesów.

 

R. Rzepczak


 
Informacja dla rodziców tegorocznych absolwentów PDF Drukuj Email
Dla uczniów i rodziców
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 marca 2019 16:23

 

Informacja dla rodziców

tegorocznych absolwentów

 

 

Szanowni Państwo, Rodzice tegorocznych absolwentów

 

Przypominamy, że dnia 14 marca 2019 r. o godzinie 18.00 w budynku szkoły przy ulicy Techników 4 w sali nr 2 odbędzie się kolejne spotkanie rodziców poświęcone organizacji tegorocznego wieczorku absolwentów.


R. Rzepczak

 
W ramach realizacji projektu PDF Drukuj Email
Projekt
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 sierpnia 2018 18:41

 

 

Informacja o dotychczasowej realizacji projektu

"Podnoszenie kompetencji kluczowych w Mieszkowicach

jako dobra inwestycja"

i o planach z nim związanych na kolejnych rok szkolny

 

W roku szkolnym 2017/2018 przystąpiliśmy do realizacji projektu "Podnoszenie kompetencji kluczowych w Mieszkowicach jako dobra inwestycja". W związku z tym uczniowie klas gimnazjalnych w Szkole Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach i uczestniczyli w zajęciach dodatkowych z poszczególnych przedmiotów oraz w warsztatach edukacyjno - zawodowych.

 

Zdjęcie nr 1

Zdjęcie nr 1: Budowa kapsuły geodezyjnej, czyli rozwijanie wiedzy o wielokątach podczas zajęć dodatkowych z matematyki. Ich uczestnicy uczyli się stosowania tej dziedziny nauki w życiu codziennym, współpracy w grupie i kreatywności, a także utrwalali wiedzę z zakresu m.in. figur, brył obrotowych, obliczeń procentowych, potęg i pierwiastków oraz układów równań.

 

Zdjęcie nr 2

Zdjęcie nr 2: Doświadczenie z użyciem generatora van de Graaffa, zakupionego w ramach projektu, przeprowadzone podczas zajęć dodatkowych z fizyki. Ich uczestnicy uczyli się m.in. opisywania ładunków jednoimiennych i różnoimiennych, opisywania wpływu pola elektrycznego na rozmieszczenie ładunków w przewodniku oraz poznawali działanie piorunochronu i klatki Faradaya.

 

Zdjęcie nr 3

Zdjęcie nr 3: Tematem zajęć dodatkowych z chemii był m.in. "Tęczowy bukiet". Ich uczestnicy uczyli się m.in. stosowania różnych barwników w celu uzyskania dostępnej palety barw. Następnie na przykładowych materiałach sprawdzali ich trwałość, uniwersalność oraz zastosowanie i działanie. Z powodzeniem podjęli również samodzielne doświadczenia z zakresu działania barwnika na białe kwiaty.

 


Zdjęcie nr 4

Zdjęcie nr 4: Uczestnicy zajęć rozwijających kompetencje informatyczne rozwijali swoje umiejętności w zakresie tworzenia materiałów multimedialnych, tekstowych i kalkulacyjnych za pomocą aplikacji biurowych i narzędzi działających w chmurach internetowych. Rozwijali swoją wiedzę o podstawach programowania w języku Scratch i Phyton, tworząc projekty prostych gier i programów rozwiązujących zadania arytmetyczne i problemowe. Uczyli się również podstaw webmasteringu czyli projektowania, kodowania, obróbki graficznej witryny internetowej przy pomocy języka HTML, CSS oraz narzędzi CMS.

 

Zdjęcie nr 5

Zdjęcie nr 5: Uczestnicy zajęć rozwijających zainteresowania z geografii podczas wykonywania zadań poświęconych m.in. kształtowaniu orientacji w terenie, korzystali z urządzeń GPS i kompasów, zakupionych w ramach projektu. Uczyli się pracy zespołowej przy rozwiązywaniu zadań problemowych. Poznawali procesy i formy geologiczne oraz rośliny występujące w dolinie rzecznej. W praktyce wykorzystywali mapy topograficzne oraz wiedzę z zakresu określania położenia geograficznego.

 

Zdjęcie nr 6

 

Zdjęcie nr 7


Zdjęcie nr 8

Zdjęcie nr 6, 7 i 8: Uczestnicy warsztatów edukacyjno - zawodowych uzyskali wiedzę dotyczącą wyznaczników trafnego wyboru zawodu i dalszej drogi kształcenia, rozpoznali swoje preferencje zawodowe oraz związane z nimi umiejętności, poznali ścieżkę dalszego kształcenia, określili swoje zainteresowania i uzdolnienia, a także ich użyteczność w dalszej drodze edukacyjno-zawodowej. Uczestniczyli również w zajęciach odbywających się na terenie zakładu "Teleskop" w Kostrzynie nad Odrą,  służących poznawaniu zawodu ślusarza i spawacza oraz grafika komputerowego.

 

W roku szkolnym 2018/2019 przystąpimy do kolejnego etapu realizacji projektu. W związku z tym we wrześniu będziemy Was informować o zajęciach dodatkowych, których realizację rozpoczniemy w październiku.

 

Za przygotowanie informacji i zdjęć, z których korzystano w ramach przygotowania niniejszego opracowania, dziękuję nauczycielom prowadzącym poszczególne zajęcia.


R. Rzepczak

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 180