Za nami eliminacje mistrzostw pierwszej pomocy i turnieju pożarniczego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 18 marca 2017 19:22

 

Za nami eliminacje mistrzostw pierwszej pomocy

i turnieju pożarniczego


 

17 marca br. rozegraliśmy eliminacje do II Powiatowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy, podczas których gościliśmy w naszym gimnazjum Jana Wójcika - prezesa Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego i Łukasza Kamińskiego - dyrektora tych mistrzostw.


Uczestnicy eliminacji zmierzyli się w nich z testem sprawdzającym ich wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy m.in. poszkodowanym w wypadkach drogowych, osobom chorym na cukrzycę i tym, które doznały krwotoków, złamań i oparzeń.

 

Po sprawdzeniu udzielonych przez nich odpowiedzi oraz po dogrywce między uczennicami, które osiągnęły tę samą liczbę punktów, komisja organizacyjna zakwalifikowała do udziału w mistrzostwach na szczeblu powiatu następujące osoby: Kinga Kruszewska z klasy 3 B, Jagoda Iwan z klasy 3 B, Mateusz Wróblewski z klasy 3 B, Jakub Rozenblut z klasy 3 D i Zuzanna Chronchol z klasy 3 B. Gratulujemy!

 

10 marca br. rozegraliśmy eliminacje tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Ich uczestnicy wykazywali się w nich wiedzą dotyczącą przyczyn pożarów, środków gaśniczych, sprzętu strażackiego oraz udzielania pomocy ofiarom pożarów. Do udziału w eliminacjach powiatowych zakwalifikowali się następujący uczniowie: Anna Hajduk z klasy 3 B, Patryk Kruszyński z klasy 3 B oraz Katarzyna Kusz z klasy 3 C. Gratulujemy!

 

R. Rzepczak

Poprawiony: sobota, 18 marca 2017 19:53