Ostrzegamy przed bardzo niebezpieczną grą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 19 marca 2017 16:45

 

 

OSTRZEGAMY przed bardzo niebezpieczną grą

 

 

Szanowni Uczniowie. Szanowni Rodzice

 

W nawiązaniu do komunikatów Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty ostrzegamy przed bardzo niebezpieczną grą Niebieski wieloryb. Jej uczestnicy, najczęściej dzieci i młodzież w wieku od 10 do 15 lat, rejestrują się na stronie internetowej. Podają przy tym swoje dane osobowe oraz numer telefonu, na który następnie otrzymują zadania do wykonania, stanowiące bezpośrednie zagrożenie dla ich zdrowia i życia.

 

Zadania te zarejestrowanemu uczestnikowi gry przesyła tzw. opiekun, który zadaje mu m.in. samookaleczenie się poprzez wycięcie żyletką na skórze rąk lub nóg określonego wzoru. Ostatnim zadaniem jest natomiast skok z wysokiego budynku, prowadzący do bardzo ciężkich obrażeń i śmierci.

 

Szanowni Uczniowie. Prosimy Was o szczególną ostrożność w stosunku do osób nakłaniających do udziału w tej grze, a w razie wystąpienia takiej okoliczności o poinformowanie o tym rodziców i nauczycieli. Prosimy również o to, abyście nie udostępniali Waszych danych osobowych, w tym numeru telefonu, osobom, których nie znacie.

 

 

R. Rzepczak

Poprawiony: niedziela, 19 marca 2017 17:09