Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Mieszkowicach
Egzaminy poprawkowa PDF Drukuj Email
Najpopularniejsze artykuły
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 czerwca 2013 12:15

 


 

 

Ogłoszenie


Informuję, że egzaminy poprawkowe odbędą się według następującego harmonogramu:

 

  • 26.08.2013 r. – matematyka, język polski, fizyka.
  • 27.08.2013 r. – język niemiecki

 


Dyrektor Gimnazjum Ryszard Lejman 

 

Poprawiony: środa, 26 czerwca 2013 12:17
 
Byliśmy w Wolińskim Parku Narodowycm PDF Drukuj Email
Migawki
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 22 maja 2017 07:45

Zwiedzaliśmy unikalne miejsca wyspy Wolin

 

fot. Lekcja przyrodnicza o Wolińskim Parku Narodowym.

W dniu 19 maja uczniowie Naszego Gimnazjum wraz z młodszymi kolegami i koleżankami ze Szkoły Podstawowej w Zielinie i Troszynie odbyli wycieczkę do Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach.Wyjazd nawiązywał do obchodów Dnia Ziemi i Międzynarodowego Dnia Ochrony Środowiska.

Głównym celem naszego wyjazdu było poznawanie unikalnych form ochrony przyrody związanych ze środowiskiem Morza Bałtyckiego oraz polodowcowym obszarem wyspy Wolin. Po przyjeździe do Międzyzdrojów powitał nas przewodnik Wolińskiego Parku Narodowego, który na wstąpienie przybliżył nam zasady zachowania, genezę i główne zadania parku narodowego oraz omówił geologiczne pochodzenie wyspy Wolin.

Swoją wędrówkę rozpoczęliśmy od zwiedzania zagrody żubrów, które są największymi ssakami lądowymi występującymi w środowisku naturalnym Europy. Następnie zwiedzaliśmy wolierę bielika, który jest symbolem Wolińskiego Parku Narodowego i co ciekawe nie jest zaliczany do rodziny orłów tylko rybołowów. W sąsiedztwie żubrów i bielika swoje siedliska miały jelenie szlachetne oraz dziki. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie wzgórz morenowych w okolicy Wapnicy, które około 12 000 lat temu uformował Lądolód Skandynawski głównie z gliny i żwiru osadu zrzuconego z mas lodowcowych w okresie ocieplenia (Holocenie). Po krótkim marszu szlakiem turystycznym na wzniesienie morenowe Piaskowa Góra o wysokości 83 m n.p.m. oglądaliśmy panoramę na tzw. deltę wsteczną rzeki Świny, która powstała w wyniku osadzania materiału rzecznego oraz morskiego w czasie cofek morskich, które występują w czasie sztormów. Sprzyjające warunki pogodowe i świetna widoczność powodowały, iż mogliśmy obserwować krajobraz w promieniu około 20 km min: przedmieścia Świnoujścia, gazoport, oraz unikalne formy terenu ukształtowane przez działalność trzech żywiołów: rzeki, morza i lądolodu. Następie udaliśmy się w kierunku Jeziora Turkusowego, które jest reliktem po niemieckiej kopalni kredy z przełomu XIX i XX w. Pokłady kredy występujące w obrębie Wapnicy są związane z porwakami lodowcowymi, czyli osadami, które były „porywane” przez lądolód ze Skandynawii przetransportowane na terytorium Polski i deponowane w czasie roztapiania w epoce ocieplenia. Po dość wyczerpującym marszu po wolińskich wzgórzach polodowcowych udaliśmy się na plażę w Międzyzdrojach, aby schłodzić się morską bryzą i brodzeniem w morskiej wodzie, która okazała się wyjątkowo ciepła. Ostatnim ogniwem naszego pobytu w Międzyzdrojach był spacer po molo i promenadzie gwiazd. W drodze powrotnej zajechaliśmy na krótki posiłek, który pozwolił nam odzyskać energię do planowania kolejnych podobnych wyjazdów promujących edukację przyrodniczą.

Dziękujmy Gminie Mieszkowice za wparcie finansowe, które pozwoliło na pokrycie kosztów przewodnika i biletów do zagrody żubrów, dziękujmy uczniom, którzy stanęli na wysokości zadania zachowując się przyzwoicie w czasie trwania wycieczki.

 

Opiekunowie: Marcin Bochuta, Bogusława Chojnacka, Andrzej Misian

FOTOGALERIA

Poprawiony: poniedziałek, 22 maja 2017 08:21
 
Konto Rady Rodziców PDF Drukuj Email
Rada Rodziaców
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 16 września 2012 09:57

 


 

Uwaga szanowni rodzice


Zarząd Rady Rodziców w Gimnazjum w Mieszkowicach zachęca do wpłat na konto Rady Rodziców składki rocznej w wysokości 30 zł. Składki można przelewać elektronicznie w tytule wpisując imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

 

Nr rachunku bankowego Rady Rodziców:

94937010330200114040020001

 

Dziękujemy Zarząd Rady Rodziców Gimnazjum w MieszkowicachPoprawiony: środa, 03 czerwca 2015 07:28
 
Nasi wysoko w województwie PDF Drukuj Email
Najnowsze
Wpisany przez Administrator   
piątek, 26 maja 2017 07:23

 

Nasi wysoko w województwie

 

Na zdjęciu: Bartłomiej Dymidów (pierwszy od lewej), Szymon Skowyra, Leon Dziedziuch, mistrzowie powiatu i zdobywcy piątego miejsca w województwie.

 

25 maja 2017 r. w Przelewicach odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii szkół gimnazjalnych. Do udziału w nich przystąpiła drużyna uczniów naszego gimnazjum - Bartłomiej Dymidów, Szymon Skowyra i Leon Dziedziuch, której opiekunem jest Krzysztof Karolak.

 

Po rozwiązaniu testów z przepisów ruchu drogowego, przejechaniu rowerowego toru przeszkód i sprawdzeniu wiedzy praktycznej w miasteczku ruchu drogowego nasi reprezentanci zajęli w nich piąte miejsce.

 

Naszej drużynie i jej opiekunowi gratulujemy tego osiągnięcia, co było możliwe dzięki wcześniejszemu zdobyciu przez nich mistrzostwa naszego powiatu.

 

R. Rzepczak

Poprawiony: piątek, 26 maja 2017 12:56
 
Maskotki dla dzieci w hospicjum PDF Drukuj Email
Nowiny
Wpisany przez Administrator   
piątek, 10 stycznia 2014 14:46

Zaproszenie do udziału w akcji na rzecz Hospicjum Dziecięcego w Szczecinie

Zostaliśmy zaproszeni do udziału w akcji "Warto pomagać" na rzecz szczecińskiego hospicjum, które niesie pomoc chorym dzieciom. Potrwa ona od 10 stycznia do 14 lutego br.

Zgodnie z informacją, którą zamieszczono na plakatach wywieszonych w naszym Gimnazjum, w tym czasie przynosimy do szkoły maskotki, które wraz z Polską Kadrą Skoczków Narciarskich przekażemy na rzecz dzieci.

Pomysłodawcą i koordynatorem tego przedsięwzięcia jest Krzysztof Karolak. Zbiórkę maskotek prowadzi Samorząd Uczniowski.

 

 

Remigiusz Rzepczak
Poprawiony: piątek, 10 stycznia 2014 15:04
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 150